📊 22 recenzii (7 RO + 15 EN)
⏱️ 6h 24m teste filmate
👁️ 72.496 vizualizări
⭐ Scor consens: +1.66 (RO) / +1.61 (EN)
MG4 EV Urban reprezintă o schimbare de paradigmă în segmentul compactelor electrice accesibile, abandonând abordarea sportivă a versiunilor cu tracțiune spate în favoarea unei platforme optimizate pentru spațiu și eficiență. Cu un preț de intrare extrem de competitiv, mașina reușește să ofere un pachet tehnologic matur, incluzând pompă de căldură standard și o arhitectură 'cell-to-body' care maximizează volumul interior, fiind poziționată strategic pentru a înlocui vehiculele termice din clasa mică și compactă.
Din punct de vedere tehnic, modelul impresionează prin consumul energetic redus, situându-se constant sub pragul de 13-15 kWh/100 km în regim mixt, ceea ce o transformă într-un etalon de eficiență. Deși face compromisuri la nivelul dinamicii de rulare prin utilizarea unei punți spate cu bară de torsiune și a unei viteze de încărcare DC plafonate, MG4 Urban compensează prin ergonomia îmbunătățită a habitaclului și un volum de încărcare care rivalizează cu modele din segmente superioare.
⚡
⚡ Propulsie, Baterie & Consum Real
- Consum real remarcabil: între 9,6 și 13,5 kWh/100 km în mediul urban și extraurban, permițând autonomii reale de peste 350-400 km.
- Baterie LFP (Lithium-Fer-Fosfat) cu durabilitate ciclică ridicată, ideală pentru încărcări frecvente la 100%.
- Pompă de căldură inclusă standard, esențială pentru menținerea eficienței în condiții de iarnă românească.
- Încărcare DC plafonată la 80-87 kW, o limitare notabilă față de versiunile cu baterie mai mare, dar suficientă pentru utilizarea urbană.
- Regenerare reglabilă cu mod 'one-pedal' intuitiv, bine calibrat pentru traficul bară la bară.
- Curbă de încărcare stabilă, fără scăderi bruște de putere pe măsură ce bateria atinge pragul de 60-80%.
🏎️
🏎️ Șasiu, Confort & Ținută de Drum
- Suspensie cu bară de torsiune pe spate, mai rigidă la trecerea peste denivelări scurte comparativ cu versiunile RWD.
- Insonorizare medie: zgomotul la rulare devine sesizabil la viteze de autostradă (130 km/h), cu prezența unor rafale de vânt la nivelul stâlpilor A.
- Ruliu lateral mai pronunțat în viraje strânse, mașina fiind setată pentru confort și siguranță, nu pentru atacarea virajelor.
- Direcție asistată electric, ușoară și precisă pentru manevrele urbane, cu o rază de bracaj excelentă de 10,5 metri.
- Sistem de frânare progresiv, cu o tranziție lină între frânarea regenerativă și cea mecanică.
🛋️
🛋️ Habitaclu, Ergonomie & Spațiu
- Portbagaj de 577 litri (incluzând spațiul de sub podea), un record pentru segmentul compact.
- Spațiu generos pentru pasagerii din spate, cu podea plată și loc suficient pentru picioare chiar și pentru adulți de 1,90m.
- Revenirea la butoane fizice pentru climatizare și volum, o îmbunătățire majoră față de iterațiile anterioare.
- Materiale plastice dure predominante în habitaclu, dar asamblate corect, fără greieri deranjanți.
- Sistem multimedia cu ecran de 12,8 inch, uneori lent la pornire, dar cu funcții esențiale accesibile prin scurtături.
- Lipsa hayonului electric și a memoriei în scaune, compromisuri acceptabile pentru prețul cerut.
🇷🇴
🇷🇴 Perspectiva Recenziilor din România
- Ideală pentru drumurile din România datorită gărzii la sol decente și suspensiei care absoarbe bine gropile din mediul urban.
- Pompă de căldură vitală pentru iernile din România, prevenind degradarea drastică a autonomiei la temperaturi negative.
- Infrastructura de încărcare: viteza de 80 kW este optimă pentru stațiile de 50-100 kW care domină rețeaua națională.
- Valoare de revânzare: fiind un model accesibil cu tehnologie LFP, se va deprecia mai lent decât modelele premium cu baterii NMC mai sensibile.
- Avertisment: navigația nativă necesită utilizarea Android Auto/Apple CarPlay pentru hărți actualizate în zonele rurale.
🌍
🌍 Perspectiva Internațională & Concurență
- Comparație directă cu BYD Dolphin: MG4 Urban oferă un spațiu interior mai bine optimizat și o manevrabilitate mai matură.
- Rivalitate cu Renault 5: MG4 câștigă la capitolul spațiu și preț, dar pierde la capitolul design și 'charme' interior.
- Verdict internațional: considerată 'best budget EV' datorită echilibrului între dotări, spațiu și costul de achiziție.
- Critici constante privind sistemele ADAS (Lane Keep Assist) care sunt percepute ca fiind prea intruzive și greu de dezactivat permanent.
- Raport preț-spațiu imbatabil în segmentul compact.
- Consum energetic de top, sub 13 kWh/100 km în regim urban.
- Pompă de căldură inclusă standard pe toate echipările.
- Baterie LFP durabilă, potrivită pentru utilizare intensă.
- Ergonomie îmbunătățită prin butoane fizice pentru funcțiile vitale.
- Spațiu interior generos, cu podea plată și portbagaj modular.
- Garanție extinsă de 7 ani, oferind liniște pe termen lung.
- Sisteme de asistență (ADAS) intruzive și greu de configurat.
- Viteză de încărcare DC limitată la 80-87 kW.
- Zgomot la rulare sesizabil la viteze de autostradă.
- Materiale interioare predominant plastice dure.
- Navigație nativă neperformantă pentru piața locală.
- Lipsa hayonului electric chiar și pe echipările superioare.
- Recomandată pentru familiile tinere care caută o mașină principală eficientă și spațioasă.
- Versiunea optimă: echiparea cu pompă de căldură este obligatorie pentru climatul din România.
- Pont de utilizare: setați scurtătura 'MG Pilot Custom' pentru a dezactiva rapid avertizările sonore la fiecare pornire.
- Nu este recomandată celor care fac navete zilnice lungi pe autostradă (peste 200 km/zi), unde viteza de încărcare și insonorizarea ar putea deveni limitative.
Concluzie Finală: MG4 EV Urban este, fără îndoială, cea mai rațională alegere pentru tranziția către mobilitatea electrică în 2025, reușind să democratizeze accesul la o mașină spațioasă, eficientă și fiabilă, sacrificând doar finețea dinamică și rafinamentul acustic de dragul unei utilități practice de neegalat în segmentul său de preț.
👤 Autolatest
📅 11.10.2026
⏱️ 40:55 min
👁️ 8.136 vizualizări
💬 17 comentarii
⭐ +1.8/2
TL;DR Sinteză: MG4 EV Urban este o mașină electrică extrem de competitivă pe piața din România, oferind un raport preț-performanță imbatabil datorită bateriei LFP și platformei tehnice moderne. Deși utilizează materiale plastice dure la interior, eficiența energetică și dotările standard o plasează în topul preferințelor în segmentul compact.
Puncte Pro 👍
- Eficiență energetică excelentă în condiții reale de utilizare. „În ultimii 106 km, consum mediu 13,4 kWh.” ▶️ 00:13:02
- Platformă tehnică avansată de tip 'body-to-cell' care integrează bateria în structura mașinii. „vorbim de o mașină construită pe platformă tehnică de generație nouă, body to sell, adică bateria este face parte din structura de rezistență a mașinii.” ▶️ 00:02:10
- Spațiu de încărcare surprinzător de generos pentru dimensiunile exterioare. „aparent când deschizi portbagajul pare mic, dar șoc și groază când îl deschizi are un portbagaj foarte mare.” ▶️ 00:05:09
- Preț de achiziție extrem de competitiv comparativ cu rivalii europeni. „MG4 urban cu nivel de echipare de top la 24000 € efectiv șterge șterge pe jos cu concurența” ▶️ 00:12:13
Puncte Contra 👎
- Utilizarea extensivă a materialelor plastice dure la interior. „materialele din care este făcută plașa de băr sunt relativ dure.” ▶️ 00:08:32
- Bara portbagajului este destul de înaltă, îngreunând încărcarea obiectelor grele. „totuși are o bordură, adică bara este destul de înaltă, deci trebuie să te chinui un pic dacă transporți chestii foarte voluminoase și grele.” ▶️ 00:05:53
🎯 Verdict: MG4 EV Urban este, în prezent, cea mai rațională alegere pentru cineva care caută o mașină electrică accesibilă și eficientă, dominând clar concurența prin preț și tehnologie.
👤 Masina Timpului
📅 25.08.2026
⏱️ 21:20 min
👁️ 3.600 vizualizări
💬 31 comentarii
⭐ +1.8/2
TL;DR Sinteză: MG4 EV este o mașină electrică extrem de practică și bine gândită, oferind un spațiu interior generos și un consum eficient, ideală pentru utilizarea urbană și familială. Deși sistemul de navigație nativ necesită îmbunătățiri pentru piața din România, mașina impresionează prin simplitatea utilizării și raportul preț-dotări.
Puncte Pro 👍
- Sistemul de pornire este extrem de intuitiv, eliminând nevoia butoanelor tradiționale. „Pur și simplu te urci, pui centura, ai pus drive și ai plecat.” ▶️ 00:00:47
- Spațiul pentru pasagerii din spate este remarcabil, cu o podea plată care oferă confort sporit. „are în spate un spațiu uriaș la picioare și ce au făcut foarte fain la cotiera centrală în spate au retras o cotierea centrală în partea de jos astfel încât să ai spațiu foarte mare la picioare din stânga până în dreapta.” ▶️ 00:03:20
- Portbagajul oferă un volum generos, completat de un spațiu de depozitare suplimentar sub podea. „iar sub planșeul portbagajului mai avem un spațiu de depozitare uriaș unde chiar încape un troller sau un cărucior de copil.” ▶️ 00:06:25
- Consumul de energie este foarte eficient, confirmând eficiența mașinii în condiții reale. „am avut un consum de 112, un consum excelent.” ▶️ 00:07:41
- Sistemul de camere oferă o vizibilitate excelentă la manevrele de parcare. „îmi arată bordura ca să pot vedea și î arată din față până în spate. Îmi arată roata față și roata spate și după care dispare.” ▶️ 00:08:33
Puncte Contra 👎
- Navigația nativă a mașinii nu recunoaște toate locațiile din România, fiind necesară utilizarea Android Auto. „pe navigația mașinii nu am găsit locația unde vreau să merg acum și uite că am găsit o pe Google Maps” ▶️ 00:03:57
- Hărțile sistemului de infotainment necesită actualizări pentru a fi mai precise în regiunea noastră. „ce ar putea să îmbunătățească MG? Este un update la hărți, cel puțin pentru partea de România, ca să putem să găsim foarte multe locații.” ▶️ 00:04:25
🎯 Verdict: MG4 EV este o mașină foarte bine gândită, care poate servi drept vehicul principal pentru o familie datorită spațiului și eficienței sale. O recomand cu încredere pentru oricine caută o soluție electrică accesibilă și practică.
👤 CarsGuide
📅 22.08.2026
⏱️ 8:05 min
👁️ 15.372 vizualizări
💬 15 comentarii
⭐ +1.5/2
TL;DR Sinteză: MG4 Essence 64 este un hatchback electric echilibrat, care oferă un raport excelent între preț, dotări și manevrabilitate. Deși are mici neajunsuri la capitolul ergonomie și spațiu pe bancheta din spate, rămâne o opțiune foarte competitivă în segmentul său.
Puncte Pro 👍
- Manevrabilitate excelentă și stabilitate în viraje datorită tracțiunii spate. „Tracțiune spate transmisie într-adevăr oferă o calitate excelentă controlabilitate.” ▶️ 00:05:35
- Echipare generoasă pentru prețul cerut, incluzând scaune și volan încălzite. „Esența are o bună echipament pentru dumneavoastră prețurile, în special scaun electric driver și funcție încălzirea ambelor locurile din față.” ▶️ 00:00:56
- Sistem de camere 360 de grade care facilitează mult parcarea. „Datorită dimensiune compactă și un sistem clar Camere de 360 de grade parchează asta mașină incredibil de ușor” ▶️ 00:06:17
- Performanțe dinamice bune atât în oraș, cât și pe autostradă. „are o mare... dinamică ca într-un oraș, și pe pistă.” ▶️ 00:04:15
Puncte Contra 👎
- Spațiu limitat pentru picioare pe bancheta din spate pentru adulți. „Pe bancheta din spate permisul meu de conducere Scaunul este puțin strâmt înăuntru picioare.” ▶️ 00:03:07
- Lipsa hayonului cu acționare electrică. „Singurul lucru care merită menționat amintește-ți — el are fără acționare electrică hayon.” ▶️ 00:03:51
- Conectivitatea Apple CarPlay nu este întotdeauna stabilă. „CarPlay nu este mereu conectat automat. Acest uneori pe săptămână a trebuit să conectează-l repetat.” ▶️ 00:02:44
🎯 Verdict: MG4 Essence 64 este o mașină electrică foarte bine echilibrată, care merită atenția cumpărătorilor datorită pachetului complet de dotări și dinamicii plăcute. Deși nu este perfectă, reprezintă o opțiune profitabilă și fiabilă în segmentul hatchback-urilor electrice.
👤 AndreiST
📅 03.06.2026
⏱️ 28:33 min
👁️ 12.088 vizualizări
💬 100 comentarii
⭐ +1.8/2
TL;DR Sinteză: MG4 EV Urban în echiparea Exclusive este o compactă electrică extrem de competitivă, oferind un pachet tehnologic generos și o autonomie solidă la un preț sub 25.000 EUR. Deși prezintă mici economii la finisajele portbagajului, mașina impresionează prin spațiul interior, manevrabilitate și eficiență.
Puncte Pro 👍
- Raportul preț-dotări este imbatabil, oferind o baterie mare și echipamente premium sub pragul de 25.000 EUR. „Totul la mai puțin de 25000 €.” ▶️ 00:00:17
- Sistemul de camere 360° oferă o vizibilitate excelentă, fiind un avantaj major al echipării Exclusive. „doar echiparea exclusiv vine cu camere 360° montate în față, în spate și pe laterale sub oglinzi.” ▶️ 00:02:05
- Spațiul interior este surprinzător de generos, depășind multe compacte termice din segment. „niciuna dintre mașinile termice de aceste dimensiuni nu reușește să aibă spațiul acesta interior și portbagajul atât de mare” ▶️ 00:08:11
- Pachetul include un cablu de încărcare Type 2 de înaltă calitate, supradimensionat, care reprezintă un plus de valoare. „acest cablu supradimensionat este un mare plus pentru siguranță. Practic, nu mai trebuie să scoateți alte câteva sute de RON din buzunar pentru un cablu de calitate.” ▶️ 00:05:45
Puncte Contra 👎
- Portbagajul suferă la capitolul organizare și dotări practice, lipsind elemente esențiale precum iluminarea. „Nu avem nicio lumină în portbagaj, deși am văzut o adaptare foarte reușită în comentarii pe care o recomand și eu.” ▶️ 00:10:47
- Scaunul șoferului, deși reglabil electric, duce lipsă de funcții de confort importante precum memoria sau reglajul lombar. „scaunul va fi reglabil electric de această dată, dar fără funcție de memorie și fără reglaj lombar.” ▶️ 00:03:24
- Hayonul nu beneficiază de acționare electrică, fiind necesară operarea manuală a acestuia. „Nu este acționat electric nici pe exclusive, tot manual și aici.” ▶️ 00:09:13
🎯 Verdict: MG4 EV Urban Exclusive este o alegere rațională și extrem de eficientă, care lasă concurența în urmă prin pachetul complet oferit la acest preț. Este, fără îndoială, una dintre cele mai bune opțiuni electrice accesibile de pe piață în prezent.
👤 Masina Timpului
📅 01.10.2024
⏱️ 12:32 min
👁️ 1.850 vizualizări
💬 32 comentarii
⭐ +1.7/2
TL;DR Sinteză: Testul real de eficiență cu MG4 EV Urban demonstrează un consum spectaculos de sub 10 kWh/100 km pe traseu mixt, o curbă de încărcare DC stabilă de aproape 68 kW la baterie LFP și un raport preț-siguranță imbatabil de la 19.900 €.
Puncte Pro 👍
- Consum de energie uluitor de scăzut de 9,6 - 9,7 kWh/100 km pe drum național și în mediul urban „Deci din localitatea Poduiloaie până în Iași, 22 de km am făcut. Avem un consum de nă Am un consum de 9,6 kWh la 100 de km. Nu e foarte eficientă mașina asta.” ▶️ 00:07:35
- Curbă plată și stabilă de încărcare DC chiar și la peste 60% nivel al bateriei LFP „67,4 kW putere. Uite ce repede crește crește kilometri pentru că mașina este foarte eficientă... 67 cu 5. Așa, o curbă dreaptă de încărcare.” ▶️ 00:05:26
- Echipare de siguranță completă cu Euro NCAP 5 stele și ADAS incluse standard chiar pe varianta de bază de sub 20.000 € „inclusiv varianta cheală la 19900 pe partea de siguranță stă la fel ca mașina asta și aia are climatizare... Climatizare automată, cinci stele la Euro în Cap este foarte important.” ▶️ 00:02:38
Puncte Contra 👎
- Lipsa feedback-ului clar pe ecran privind starea reală a preîncălzirii bateriei în navigație „mă gândeam că, na, poate încălzește bateria. Habar nu am. Nu știu ce face mașina. Nu mi arată ceea ce face. Deci eu nu știu dacă încălzește sau nu bateria.” ▶️ 00:03:49
- Varianta entry-level face compromisuri la confort prin lipsa camerelor 360 și a încărcătorului wireless „Asta nu are n are wireless charger la interior. În rest, mașina este aproape identică. Nu are cameră în față 360.” ▶️ 00:11:49
🎯 Verdict: MG4 EV Urban se evidențiază drept un campion absolut al eficienței urbane și suburbane, combinând un consum real sub 10 kWh/100 km cu o încărcare DC robustă și un preț imbatabil în segmentul compact.
👤 Dariusz Tech
📅 01.10.2024
⏱️ 29:20 min
👁️ 1.850 vizualizări
💬 32 comentarii
⭐ +1.4/2
TL;DR Sinteză: Dariusz Tech compară direct MG4 EV Urban cu modelul clasic, apreciind portbagajul imens de 580L, pompa de căldură standard, bateria LFP rezistentă și suspensia mai confortabilă, semnalând totodată încărcarea DC plafonată la 80 kW și ruliul mai pronunțat în viraje.
Puncte Pro 👍
- Portbagaj uriaș de aproximativ 580 litri cu compartiment adânc sub podea „În total, până la geam, este în jur de 580 de litri, ceea ce este foarte impresionant pentru o mașină atât de mică și compactă.” ▶️ 00:19:08
- Pompă de căldură inclusă standard, eliminând pierderile masive de autonomie pe timp de iarnă „O altă îmbunătățire uriașă este pompa de căldură inclusă în dotarea standard, care va face diferența, mai ales în condiții de vreme mai rece” ▶️ 00:24:44
- Tehnologie LFP rezistentă la degradare ciclică și podea spate complet plată „Și ce-mi place aici este că avem baterie LFP... ceea ce înseamnă că bateria este capabilă să mențină starea bateriei pentru mai mult timp.” ▶️ 00:22:50
- Suspensie orientată spre confort relaxat pe drumuri denivelate și rază de bracaj excelentă de 10,5 metri „În ciuda tracțiunii față, raza de bracaj este de 10,5 m, ceea ce este destul de impresionant.” ▶️ 00:27:35
Puncte Contra 👎
- Viteză maximă de încărcare rapidă DC plafonată la aproximativ 80 kW „Dar să vorbim despre încărcare. Și acesta este probabil unul dintre cele mai slabe puncte aici, pentru că are o viteză de aproximativ 80 kW ceea ce, știți, în zilele noastre este destul de lent.” ▶️ 00:26:47
- Ruliu lateral mai pronunțat și stabilitate redusă la viteze mari în viraje din cauza gărzii la sol mai înalte „Deoarece mașina este puțin mai înaltă, când mergi cu viteză în viraje, poți simți că nu este la fel de stabilă... MG4 era puțin mai sportiv decât acesta. Asta e puțin mai relaxat.” ▶️ 00:28:02
- Rezoluție modestă a camerelor video 360 de grade și întârzieri ocazionale în meniurile sistemului multimedia „avem camere de filmat la 360 de grade Dar rezoluția nu e chiar așa grozavă.” ▶️ 00:28:25
🎯 Verdict: MG4 EV Urban prioritizează utilitatea practică a unei familii moderne printr-un portbagaj de clasă superioară, eficiență cu pompă de căldură și confort la rulare, sacrificând însă agilitatea sportivă și vitezele mari de încărcare DC ale MG4-ului clasic.
👤 TeslaHolic
📅 01.10.2024
⏱️ 33:23 min
👁️ 1.850 vizualizări
💬 32 comentarii
⭐ +1.6/2
TL;DR Sinteză: TeslaHolic testează pe parcursul a 600 km noul MG4 EV Urban Exclusive, lăudând portbagajul uriaș de 577 litri, pompa de căldură standard, consumul remarcabil de 11,3 kWh/100 km și garanția de 7 ani la un preț fără rival, criticând doar finisajele spartane din portbagaj și pornirea lentă a tabletei.
Puncte Pro 👍
- Portbagaj extrem de generos de 577 litri cu podea dublă modulară adâncă „Un portbagaj gigant de 577 de l. Când m am uitat prima dată am zis cum să aibă 577 de l? Că pare un portbagaj, nu zic că e mic, dar nu de volumul ăla. Placa asta se poate scoate iar aici nu că ar încăpea o roată de rezervă. Cred că ar încăpea chiar două.” ▶️ 00:08:28
- Consum real impresionant de doar 11,3 kWh/100 km pe 636 km parcurși mixt, permițând aproape 480 km autonomie „Am făcut în total de când am luat mașina în trei zile 636 de km și ăsta mi a fost consumul de 11,3. Și la bateria asta de 54 de la 100% la 0 faci cam 480 de km în stilul ăsta.” ▶️ 00:31:41
- Pompă de căldură inclusă din fabrică chiar și pe versiunile accesibile și suspensie confortabilă cu cursă lungă „ar trebui să te întrebi, are pompă de căldură sau nu? Și da, MG4 urban are pompă de căldură... Parcă și amortizoarele sunt de crossover, fiindcă au o cursă lungă.” ▶️ 00:05:22
- Garanție extinsă de 7 ani sau 150.000 km pentru întregul tren de rulare și baterie „Ai ani garanție pe mașină sau 150000 de km. Pe partea electrică motorul și bateria beneficiezi tot de ște ani garanție sau tot 150000 de km.” ▶️ 00:26:48
Puncte Contra 👎
- Portbagajul este complet lipsit de accesorii precum iluminare, cârlige de ancorare sau priză de 12V „nu avem nimic în portbagajul ăsta. Nu avem nici iluminare, nici cârlige de prindere, nici priză de 12, nu avem nimic.” ▶️ 00:09:12
- Sistemul multimedia infotainment are uneori timpi morți la pornire înainte de afișare „Câteodată se întâmplă lucrul ăsta, nu pornește tableta, se trezește mai greu. Cred că de două ori am văzut până acum.” ▶️ 00:14:46
- Tampografia și proporția roților de 17 inch lasă anvelopele vizibil retrase sub pasajele aripilor „roțile par mici față de restul caroseriei... Par și că stau mult sub mașină. Adică față de linia exterioară când te uiți în stânga mașinii, să spun când te uiți la roți, intră mult sub aripă” ▶️ 00:20:04
🎯 Verdict: MG4 EV Urban se impune ca un etalon remarcabil al segmentului compact electric accesibil, oferind un spațiu util uriaș, eficiență energetică excepțională și suspensie bine calibrată, depășind net concurența directă europeană prin raportul preț-dotări.